Villa Kiralama Konusunda Genel Bilgiler

Lütfen genel bilgileri dikkatlice okuyunuz. Herhangi bir sorunuz varsa bizim ile iletişim kurunuz.

Rezervasyon / Ödemeler

Kıbrıs’ta tatilinizi yapacağınız tarihleri belirlemeniz halinde villa rezervasyonunuzu sitemizden gerçekleştirebilirsiniz. İlk etapta villayı kiralamak istediğiniz tarihleri girmeniz gerekmektedir. Online rezervasyonunuzu tamamladıktan sonra, villanın müsait olup olmadığı tekrar kontrol edilerek size onay verilir.

Kıbrıs’ta kiraladığınız villaya giriş tarihinize 10 haftadan fazla bir süre olması halinde, kiralayacağınız villa için istenilen toplam ücretin %25’ini peşinat olarak ödemeniz gerekmektedir. Kalan %75’i ise kiralayacağınız villaya giriş tarihinize 8 hafta kala ödemeniz gerekmektedir.

Kiraladığınız villaya giriş tarihinize 10 haftadan daha az bir süre kaldıysa, villa için istenilen toplam ücretin tümünü ödemeniz gerekmektedir.

Ödemeleri banka transferi veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Ödemelerde taksit imkânı yoktur.

Depozito

Kıbrıs’taki kiralık villalarımız için 4000 TL depozito alınır. Kiralık villaya giriş tarihinize 10 hafta kala depozitonun ödenmesi gerekmektedir. Şirketimiz depozitoyu kiraladığınız villanın sahibine sizin adınıza iletir.

Kiraladığınız villada herhangi bir hasar olmaması halinde depozito misafirimize kiralık villadan ayrılmasını takip eden 2 hafta içerisinde geri iade edilir.

Kiralık villa sahibinin aşağıda belirtilen durumlarda depozitoyu kısmen veya tamamen alıkoyma hakkı vardır:

  1. Elektrik tüketim limitinin aşılması
  2. Bina, bahçe veya eşyalara zarar verilmesi
  3. Eşyaların kaybolması
  4. Villanın hoşgörülebilir bir derecenin üzerinde kirli bırakılması

Villaya giriş çıkış saatleri

Villa kiralamada giriş saati 16:00 itibariyle olup, villadan çıkış saati ise en geç 11:00’e kadardır. Bu zaman aralığında kiralık villalarımız temizlenerek bir sonraki misafirimize hazır hale getirilmektedir. Ancak, kiraladığınız villaya sizden önce veya sonra bir rezervasyon olmaması halinde, villa sahibi ile görüşerek, villaya giriş çıkış saatinizde esneklik sağlanabilir.

Kişi sayısı / Villaların kapasitesi

Her kiralık villanın kapasitesi villa sayfalarındaki logolarda belirtilmektedir. Rezervasyonda belirtilen kişi sayısı kabul edilir. Villa sahipleri bu konuda çok hassas olup kapasite aşımına kesinlikle izin vermemektedir. Kişi sayısına 2 yaşından büyük çocuklar dâhil edilmektedir.

Havaalanı transferleri

Kıbrıs Ercan havalimanından kiralık villalara transferlerimiz vardır. Villa rezervasyonunuzu yaparken havaalanı transferinizi de yapmanız tavsiye edilir. Şoförlerimiz Kıbrıs’taki villa adreslerini iyi bildiği için transferlerde herhangi bir sorun yaşanmaz. Uçağın Kıbrıs’a iniş saatinde gecikme olması halinde şoförlerimiz havaalanında misafirimizin gelmesini mutlaka bekler.

Evcil hayvanlar

Aksi belirtilmedikçe kiralık villalara kesinlikle evcil hayvan getirilemez. Getirilmesi halinde depozito iade edilmez.

Bebek / Çocuk eşyaları

Kiralık villalarımızın çoğunda bebek ve/ya çocuklara yönelik donanım bulunmamaktadır. Rezervasyon esnasında talep edilmesi halinde ekstra ücret alınarak bebek ve/ya çocuklara yönelik donanım temin edilir.

Villaların donanımı

Girne ve diğer bölgelerdeki kiralık villaların sayfalarında donanımları ile ilgili detaylı bilgi bulunmaktadır.

Kiralık villaların donanımları misafirlerin giriş yapmasından evvel villa sahibi veya temsilcimiz tarafından denetlenir. Misafirlerimizin kiralık villalarımızda konakladığı sürede ön göremediğimiz aksaklıklar olması halinde bunlara 24 saat içerisinde müdahale edilir.

Karşılama sepeti

Kıbrıs’taki bazı kiralık villalarımızda karşılama sepeti bulunmaktadır. Karşılama sepetinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Villaya giriş saati çok geç olup Girne ve çevresindeki marketlerin kapalı olduğu durumlar için karşılama sepeti idealdir. Villa sayfalarındaki logolarda karşılama sepeti bulunan villalar dışındaki villalarda bu hizmet yoktur. Karşılama sepeti genelde ekmek, süt, peynir, tereyağı, yumurta, çay, şeker gibi temel gıda ürünlerini içerir.

Havlu, çarşaf ve temizlik

Misafirlerimiz gelmeden önce villalarımız temizlenir ve tüm çarşaf, havlu vs. değiştirilir. Villalarımız aynı gün giriş çıkış olması halinde daha önce de belirttiğimiz gibi saat 11:00 ile 16:00 arasında temizlenir.

Rezervasyonun misafir tarafından iptal edilmesi

Kiralık villalarımıza rezervasyon yaptırdıktan sonra size tarafımızdan gönderilen onayda iptal şartları hakkında bilgi verilmektedir. Kiralık villa sahipleri ile olan anlaşmamız gereği, rezervasyon iptalinizi geliş tarihinizden 8 haftaya kadar iptal etmeniz halinde toplam villa kiralama ücretinin %70’ini geri iade ederiz. Rezervasyon iptalinizi geliş tarihinize 8 hafta kala iptal etmeniz halinde herhangi bir iade yapılmaz. Depozitonuz ise her iki koşulda iade edilir.

Rezervasyonun Villakolik.com tarafından iptal edilmesi

Öngörülemeyen doğal afetler veya kiralık villalarda yaşanabilen teknik problemler (havuzda yaşanan sorunlar, villanın tesisat donanımında olabilecek sorunlar veya bölgede olabilecek elektrik ve/ya su kesintileri vs.) karşısında Villakolik.com rezervasyonunuzu iptal edebilir. Bu gibi durumlarda yapılan tüm ödeme misafirimize geri iade edilebileceği gibi misafirimize alternatif villalar sunmaya çalışılır. Misafirimiz paranın tümünü iade alabilir veya kendisine sunulan villa alternatifleri arasında tercih yapabilir.

Rezervasyonda tarih değişikliği

Rezervasyonunuzda tarih değişikliği yapabilirsiniz ancak bu ücrete tabidir. Villa kiralamada rezervasyon değişiklik işlem ücreti 100 TL’dir. Yapılacak değişikliğin getireceği iş yükü sebebi ile bu ücret alınmaktadır (villa sahibine ve misafirimize yeni formların düzenlenip gönderilmesi, tarih değişikliğinde doğabilecek fiyat farkının tekrar hesaplanması ve yeniden muhasebe edilmesi vs.).

Kiraladığınız villaya giriş tarihinize 30 gün kala tarih değişikliği yapılmamaktadır. Bu süre zarfında villayı yeni bir misafire kiralama ihtimalinin az olması sebebi ile villa sahipleri böyle değişiklikleri kabul etmemektedirler.